İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ankara Panora Sanat Merkezi’nde tiyatro gösterisi izledi.

Tiyatro sanatçıları Yasemin Yalçın, İlyas İlbey, Cenk Tunalı, Sertaç Akkaya ve Eylül İlbey’in rol aldığı ‘Her Şey Bedava’ adlı komedi türündeki tiyatro oyununu izleyen Akşener’e kurmayları da eşlik etti.

YAŞANAN EKONOMİK SIKINTILARA GÖNDERME YAPAN KOMEDİ OYUNU

Türk tiyatrosunun sevilen oyuncuları Yasemin Yalçın, İlyas İlbey, Cenk Tunalı, Sertaç Akkaya ve Eylül İlbey’in rol aldığı Dario Fo’nun eşsiz eseri ‘Her Şey Bedava’ adlı komedi türündeki tiyatro oyunu, 20 Ocak Cuma akşamı saat 20.00’de Ankara Panora Sanat Merkezi’nde sahnelendi. Başkent izleyicisi oyuna yoğun ilgi gösterdi.

Oyun, İtalya varoşlarında yaşam ve sınıf mücadelesi veren işçilerin karşılaştıkları güçlükleri anlatıyor. İki işçi ailesinin gündelik yaşamları dışında gelişen olaylar karşısında, birbirlerine ve sisteme karşı verdikleri mücadelenin komedisi…

Sürekli yükselen hayat pahalılığı karşısında varoşlarda yaşayan çocuklar, yaşlılar, kadınlar, işçiler, fiyatların zamlanmasına karşı hep birlikte eski fiyatlar üzerinden alışveriş yapmaya karar veriyorlar ve ”Ödenmeyecek! Ödemiyoruz! Her şey bedava” diyerek süpermarketteki yiyeceklere el koyuyorlar.

Polis tarafından kuşatılan bir mahalle, kovalayan polisler, kaçan insanlar, aranan evler, saklanmaya çalışılan yiyecekler. Sistemi eleştiren fakat aynı zamanda sistemin kurallarını savunan bir koca karşısında, kalkıştığı eylemi savunabilmek için türlü oyunlara girişen bir kadın ve soluksuz bir kovalamaca… (Haberola-Necdet Gürsoy)

CEVAP VER