Mamak Belediyesi, deprem bölgesinde canla başla çalışmaya devam ediyor.

Payas, İskenderun, Hatay ve Şanlıurfa’ya ulaşan 150 kişilik Mamak Belediyesi’nin gönüllü ekibi, enkazda arama kurtarma çalışmaları yapıyor,  depremzedelerin yaralarını sarıyor.

Mamak Belediyesi’nin (MAKUT) Mamak Arama Kurtarma TİMi geceden bu yana çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Enkaz altında bekleyen vatandaşları kurtarmak için insanüstü çaba sarf ediyor.

Mamak Belediyesi tarafından deprem sonrası hemen başlatılan yardım kampanyaları da devam ediyor.  Depremzedeler için Hidayet Türkoğlu, Başak ve Türközü Spor Salonlarında gıda, giyecek, battaniye, ısıtıcı ve hijyen malzemeleri toplanıyor. Mamaklılar, yardımlarını ulaştırmayı sürdürürken Mamak Belediyesi, 3 TIR yardım malzemesini AFAD koordinesinde deprem bölgesine gönderdi.

“Millet olmak üzüntüde ve sevinçte birlik olmaktır”

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse,”Mamak Kaymakamımız Ali Sırmalı başkanlığında Kriz Çözüm Merkezimizi kurarak çalışmalara başladık. Deprem bölgesine acil gönderilecek ihtiyaçları belirleyerek yardım kampanyaları düzenledik. 3 TIRımız yola çıktı. 150 kişilik ekibimizle arama kurtarma, yardım dağıtımı, çay çorba ikramlarımızı gerçekleştiriyoruz. Hatay merkez ile Payas ve İskenderun ilçelerinde ve Şanlıurfa’da ekiplerimiz çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Millet olmak üzüntüde ve sevinçte birlikte olmaktır. Gün birlik olma günü.”

CEVAP VER