Adana ile Beyrut arasında turizm ve ticaret köprüsü kurulması amacıyla başlatılan “Beyrut Projesi”, geçtiğimiz hafta Türk heyetinin Lübnan Başbakanı Saad Hariri ile gerçekleştirdiği görüşme neticesinde hız kazandı.

“Beyrut Projesi” kapsamında Beyrut Büyükelçisi Çağatay Erciyes, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Direktörü Ela Atakan ve Türk turizmcilerden oluşan bir heyeti kabul eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri, iki ülke arasındaki turizmin geliştirilmesine büyük önem verdiklerini belirtti.

İki ülke arasındaki turist akışının önemine dikkat çeken TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen resmi ziyaretin ve karşılıklı görüşmelerin olumlu geçtiğini, Lübnan’dan Türkiye’ye yönelik turistik ilginin önümüzdeki dönemde daha da artacağını belirtti.

Başaran Ulusoy, Adana, Mersin ve Hatay’ın Lübnanlı turistler için çok önemli bir destinasyon olduğunu Wings of Lebanon havayolunun Beyrut ile Adana arasındaki direkt seferlerinin bu ilgiyi daha üst seviyelere taşıdığını kaydetti. Ulusoy, “TÜRSAB Üyesi seyahat acentalarımız iki yönlü turizm ilgisini destekleyecek tur paketlerini oluşturmaya başladı. Adana, Mersin ve Antakya’nın her biri, turizmde çok önemli kültürel ve turistik değerler vadeden turizm destinasyonlarımız. Lübnanlı misafirlerimiz için coğrafi olarak yakın olmanın yanında kültürel olarak da yakınız. Ulaşım olanaklarının gelişmesiyle birlikte inanıyorum ki turizm hareketinde büyük canlanma yaşanacak” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER