Halk sağlığı konusunda her alanda çalışmalarına devam eden Çankaya Belediyesi, liselerde “Ağız ve Diş Sağlığı” eğitim seferberliğine başladı. Çankaya Belediyesi Diş Hekimleri okullarda öğrencilerle bir araya gelerek ağız ve diş sağlığının önemini anlatıyor. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan hekimler, çalışmalarına ilk olarak Ayrancı Anadolu Lisesi’nden başladı.

Çankaya Belediyesi okullarda verdiği ağız ve diş sağlığı  seminerlerini sürdürüyor. 2014 yılından bu yana devam eden eğitimler son olarak Ayrancı Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Genç yaşta düzenli ağız ve diş bakımı yapanların ileri yaşlarda daha sağlıklı olduğunu vurgulayan diş hekimleri, pek çok hastalığın sağlıksız ağız ve diş yoluyla gerçekleşme riskinin olduğuna da değindi. Sağlıklı vücudun ağızdan başladığının altını çizen diş hekimleri, düzenli bakım alışkanlıklarının erken yaşta oluşması gerektiğini vurguladı.

Diş hekimleri okullarda Çankaya Belediyesinin diş taşı temizliği, dolgu, diş çekimi gibi hizmetleri verdiğini ileri derece tedavi gerektiren durumlarda hastaları tam teşekküllü sağlık kuruluşlarına yönlendirdiği bilgisini de verdi. Herhangi bir koşul aranmayan Çankaya Belediyesi sağlık hizmetlerinden dileyen her vatandaş yararlanabiliyor.

SAĞLIKEVLERİNDE HİZMET ÜCRETSİZ

Çankaya Belediyesi sağlık evlerinde, ağız ve diş  sağlığı konusunda, diş çekimi, dolgu, diş taşı temizliği, hemşirelik hizmeti kapsamında ise pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçümü ve yara bakımı gibi konularda sağlık hizmeti veriliyor. Çankaya Belediyesi’nin sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen Çankayalılar için Sağlıkevi adresleri şöyle;

Çankaya Halk Sağlığı Merkezi; Mithatpaşa Caddesi No:52 Kızılay

Mürsel Uluç Mah. Sağlıkevi; Mürsel Uluç Mah. 113. Sok. No: 64 Dikmen-İlker

Çelikkale Sağlıkevi; Aydınlar Mah. Çelikkale Sok. No: 14 Dikmen

Prof. Dr. Nusret Fişek Sağlıkevi; Sancak Mah. Turan Güneş Bulvarı 516. Sok. No: 4 Yıldız

Turgut Varol Sağlıkevi; Kahire Cad. Birlik Mah. No: 3 Çankaya

CEVAP VER