Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Vladimir Putin’in Hamburg’daki G20 Zirvesi’nde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile resmi temasları dışında kamuoyundan saklanan bir görüşme yaptığı iddialarına tepki gösterdi.

Lavrov, NBC televizyonunda katıldığı bir programda, söz konusu iddiaları alaycı bir dille yanıtlayarak, “Belki birlikte tuvalete gitmişlerdir.” ifadesini kullandı.

Rusya dışişleri bakanı Vladimir Putin ile Donald Trump’ın, G20 zirvesi başlamadan önce bekleme odasında da bir araya geldiklerini ve üçten fazla kez görüşmüş olabileceklerini söyledi:

“Toplantı başlamadan önce bir arada bulundukları bir oda var. Oraya sonuçta, bir otobüsün içinde hep birlikte gelmiyorlar. Peki ala üç kereden daha fazla görüşmüş olabilirler. Belki de tuvalete birlikte gittiler. Bu da dördüncü buluşma olmuştur.”

Lavrov, oğlunun başkanlık seçiminden önce bir Rus avukatla, Hillary Clinton aleyhine bilgi almak için buluştuğu iddia edilen Donald Trump’ın Amerika’da itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını, kendisiyle geçtiğimiz mayıs ayında paylaştığı ve gizli olduğu iddia edilen bilgilerin aslında gizli olmadığını söyledi.

Lavrov, Trump’a karşı bir savaş yütütüldüğünü belirtti ve Rusya’nın bu savaşta Trump’ın tarafında olup olmadığı yönündeki soruyu da “Hayır, Rusya adaleten taraftır.” şeklinde yanıtladı.

CEVAP VER