Türk tenisi tarihi günlerinden birini daha geride bıraktı. İstanbul’da düzenlenen 60 bin dolar toplam para ödüllü Lale Kupası Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nda İpek Soylu’nun elde ettiği çiftler zaferinin ardından tekler kupası da Başak Eraydın’ın ellerinde yükseldi.

Sırasıyla Britanyalı, Yunan, Rus ve Polonyalı rakiplerini eleyerek geldiği finalde Çek Petra Krejsova ile karşı karşıya gelen Eraydın, şampiyonluk maçında etkileyici bir performansa daha imza attı. 2-0 geriye düştüğü finalde skoru 3-3’te eşitledikten sonra arkasına bakmayan Başak, üst üste dokuz oyun birden kazanıp büyük ödülü kucakladı.

55 dakika sonunda Krejsova’yı 6-3, 6-0’la mağlup ederek tekler kariyerinin en büyük zaferine uzanan 22 yaşındaki milli raket, bu başarısı neticesinde dünya sıralamasında yeniden ilk 300’e girmeye hak kazandı. Bu sezonki ilk kupasını kaldıran Başak, toplamda 12. kez şampiyonluk sevinci yaşadı.

Sportstv ekranlarından naklen yayınlanan finalden üstün ayrılarak ipi göğüsleyen Başak Eraydın ile finalist Petra Krejsova’ya ödüllerini Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ile İBB Gençlik Spor Müdürü Ayhan Kep’in elinden aldı.

CEVAP VER