11-20 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 14. Uluslararası Anadolu Günleri Festivali, Türk kültür ve sanatına ev sahipliği yapacak, Türk’e ait ne varsa Türk Beyleri Kent Meydanı’nda sergilenecek. Her akşam ünlü bir sanatçı konser verecek.

Etimesgut Belediyesi tarafından bu yıl 14’ncüsü düzenlenecek Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde geri sayım başladı. Festival öncesi Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, katılımcı dernek ve Türk Cumhuriyetleri temsilcileri ile toplantı yaptı. Toplantıda son hazırlıklar masaya yatırılarak Türk Beyleri Kent Meydanı’nda düzenlenecek festival için gün ve stantlar için kuralar çekildi.

Başkan Demirel, 11 Ağustos cuma günü başlayıp 20 Ağustos Pazar günü sona erecek festivale, 20 hemşehri derneği ile 10 Türk Cumhuriyeti ve akraba topluluğunun katılacağını söyledi. Festivali 2 yıldır terör olayları ve Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle gerçekleştiremediklerini belirten Demirel, “İnşallah bu yıl festivalimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Kültürümüzün, sanatımızın, birliğimizin, beraberliğimizin festivaline herkesi davet ediyorum” dedi.

BİRLİĞİMİZİN FESTİVALİ
Başkan Demirel, 2 yıllık aksamayı telafi edecek zengin içerikte dolu dolu bir festival düzenlemek istediklerini vurgulayarak, “Bu büyük festival bir kültür ve sanat şölenidir. Birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin yaşandığı, yaşatıldığı bir festivaldir. Kültürlerimizin tanıtılması, yaşatılması ve geleceğe aktarılması adına büyük bir fırsattır. Bu sadece Etimesgut’un değil; Ankara’nın, Türkiye’nin, büyük Türk dünyasının  festivalidir” dedi.

FESTİVAL PROGRAMI

1.    Gün 11 Ağustos Cuma: Ankara, Tokat TÜRKSOY programları-Konser

2.    Gün 12 Ağustos C.tesi : Çankırı, Trabzon, Irak Türkleri, Özbekistan programı-Konser

3.    Gün 13 Ağustos Pazar: Kırşehir, Çorum, K.K.T.C programları-Konser

4.    Gün 14 Ağustos Pazartesi:Gaziantep, Erzurum, Kazakistan programları- Konser

5.    Gün 15 Ağustos Salı :Samsun, Kırıkkale, Balkan Türkleri programları- Konser

6.    Gün 16 Ağustos Çarşamba: K.Maraş, Kars-Ardahan-Iğdır, Kırgızistan programı-Konser

7.    Gün 17 Ağustos Perşembe:Konya, Sivas, Türkmenistan programları-Konser

8.    Gün 18 Ağustos Cuma: Mersin, Gümüşhane, Kırım programları-Konser

9.    Gün 19 Ağustos Cumartesi: Niğde, Yozgat, Doğu Türkistan programları-Konser

10.    Gün 20 Ağustos Pazar: Azerbaycan gecesi, Final Programı

 

CEVAP VER