Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen PWR Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası ikinci yarışı 09-10 Haziran tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi.

PWR Balata ana sponsorluğunda Spor Toto, RedBull.com, Power FM, Motul ve Strong Tuning katkılarıyla düzenlenen organizasyon, kalabalık bir seyirci topluluğu önünde birbirinden güçlü otomobillerin bol dumanlı kapı kapıya mücadelesine sahne oldu. Nefes nefese geçen eşleşmeler Körfez’in dar ve keskin virajlarında seyircilere heyecan dolu anlar yaşatırken, 3500 kadar seyirci adrenalin dolu görsel bir şölen yaşadı…

Mert Bilaloğlu

Cumartesi günü gerçekleştirilen sıralamalar sonunda günün birincisi 96.3 puan ile geçtiğimiz yılın Türkiye Şampiyonu DM Works D’Team’den Mert Bilaloğlu olurken, ikinci sırada Alias Racing Team‘den Ali İnal ve üçüncüsü sırada da ferdi yarışan genç pilot Levent Enön yer aldı.

Levent Enön

Pazar günü antrenman turlarının ardından gerçekleştirilen geleneksel pilotlarla tanışma ve padok ziyaretine yine ilgi büyük oldu. İzleyenler daha sonra tribünlerdeki yerini alarak, en hızlı 16 pilotun eşleşmelerindeki duman dumana mücadeleleri heyecanla takip ettiler. Final eşleşmesinde karşı karşıya gelen Mert Bilaloğlu ile Levent Enön arasındaki mücadele sonrasında birincilik kupasını kaldıran isim BMW E36 325 ile Bilaloğlu oldu. Levent Enön’ün Mercedes W123 ile ikinciliği elde ettiği yarışta, üçüncülüğü kazanan isim ise Nissan 200 SX ile şampiyonanın yeni pilotlarından Doruk Engin oldu.

Doruk Engin

Şanslı izleyicilerin drift araçlarının sağ koltuklarında bu heyecana ortak olduğu organizasyon sonunda düzenlenen törende dereceye giren sporcular ödüllerini TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı ve Drift Kulübü Kulübü Başkanı Burak Ünal’dan aldılar.

2018 PWR Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası üçüncü yarışı, 29-30 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.

CEVAP VER