Antalya’da güneşli bir havada yapılan Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası’nda 93 sporcu mücadele etti.

Yürüyüşte U16, U18, U20 ve büyüklerde Türkiye şampiyonları, Antalya Konyaaltı sahilindeki Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası ile belirlendi. Balkan Şampiyonası için seçme niteliği de taşıyan şampiyonada 93 atlet mücadele verdi. Yarışmalara, Antalya’da kampta bulunan Ukrayna Milli Takımı yürüyüşçülerinden altısı da misafir olarak katıldı.

Büyük erkeklerde birinciliği alan Mert Atlı, büyüklerde ilk kez şampiyonluk elde etti. 25 yaşındaki yürüyüşçü, ilk yarısını 42:51 ile geçtiği parkuru 1:27:13 ile tamamlayarak birinciliği aldı. Eski Türkiye şampiyonu Serkan Doğan, 1:27:47 ile ikinci olurken, Şahin Şenoduncu da 1:29:36 ile finişe ulaştı ve üçüncülüğü aldı.

Kadınlarda Semiha Özdemir, 1:39:18 yürüyerek 20 kilometrede dördüncü kez Türkiye şampiyonu oldu. Son birinciliğini 2014’te elde eden Semiha, dört yıl aradan sonra yeniden zirveye çıktı. 25 yaşındaki Elif Koç 1:44:52 ile ikinci, Seçil Akpınar ise 1:45:58 ile üçüncü sırayı elde ettiler.

U20 yaş grubunda Ayşe Tekdal ile Azad Ertaş, bir dakikanın üzerindeki farklarla kazanırken, U18’de Umut Temel ile Bedriye Tekin kürsünün zirvesine çıktılar. Altyapı sporcularının yarıştığı U16’da ise Batmanlı atletler Hayrettin Yıldız ile Emine Ceylan birincilikleri aldı.

Yarışmalar sonunda yapılan ödül töreninde ilk üçe giren atletlere madalyaları ve para ödülleri takdim edildi. Ödül törenine Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve yarışmanın sponsorlarından Korkuteli Altın Kiraz Güreş Ağası Hamdi Sarıca katıldı.

YARIŞMA SONUÇLARI

CEVAP VER