Türk Yarışçılığı’nın derbisi Gazi Koşusu’nu 1930 yılında “Olgo” isimli safkanıyla kazanan II. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü anısına düzenlenen koşu bu yıl İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirildi. Birbirinden başarılı safkanların kıyasıya bir mücadele verdiği 2017 yılı İsmet İnönü Koşusu’nu geçtiğimiz yıl olduğu gibi, Barış Kaya’nın sahibi olduğu, M. İlker Akdeniz tarafından yetiştirilen FLY BY ME (Karabeyhan – Lady Fi / Among Men) isimli safkan, jokeyi  Özcan Yıldırım ile kazanmayı başardı.

Üst düzey yarış kariyerine, ikinci kez İsmet İnönü Koşusu kupası ekleyen başarılı safkan, 36. startından 14. birinciliğini elde etmiş oldu. FLY BY ME son olarak, 29 Ekim 2016 tarihinde, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Koşusu’nu, bugünkü jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Koşunun videosu için tıklayınız…

4+ yaşlı İngiliz atları için İstanbul İlkbahar – Yaz yarış sezonun önemli randevularından biri olan İsmet İnönü Koşusu, çim pistte 2000 metre mesafe üzerinden gerçekleşti. Geçmiş koşu performansları başarılı, 7 safkan İngiliz atının katılımıyla düzenlenen, 200.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği, Halis Karataş idaresindeki VICTORY IS OURS (Victory Gallop – Lovely Doyoun / Doyoun) elde ederken, Akın Sözen ile bu önemli mücadelede boy gösteren TAMBORA (Unaccounted For – Lady Elemis /  Rakan) üçüncü, koşuya tempo veren isim olan ABBAS YOLCU (Mountain Cat – Lifechain / Abbas) ise sonlarda düşen temposu ile Ahmet Çelik idaresinde dördüncü oldu.

Kazanan FLY BY ME için bitiriş derecesi 2.01.08 olurken,  koşuda farklar ise 1/2 Boy – 1,5 Boy – 1,5 Boy şeklinde gerçekleşti.

CEVAP VER