Sırbistan’ın Novi Sad kentinde düzenlenen Büyükler Avrupa Eskrim Şampiyonasında milli sporcumuz İrem Karamete, kadınlar flöre kategorisinde tarihimizin en iyi derecesini elde etti ve 12. sırada yer almayı başardı. İlk gün oynanan müsabakalarda ise erkekler flöre kategorisinde Martino Minuto 14. sırada yer aldı

Kadınlar flöre kategorisinde dün oynanan müsabakalarda İrem Karamete ilk 16’da yer alma başarısını gösterdi ve 12. sırada yer alarak tarihimiz boyunca bu kategoride elde edilen en iyi dereceye ulaştı.
Dün oynanan pul müsabakalarında 5 galibiyet, 1 mağlubiyet alan İrem Karamete, 8. sıradan girdiği tablo 64’ü maç oynamadan geçti. İrem, tablo 32’de Alman Kim Kirschen’i 15-10 yenerek tablo 16’ya kaldı. Bu turda Polonyalı Martyna Synoradzka’ya 15-10 yenilen İrem Karamete, Büyükler Avrupa Şampiyonasını 12. sırada tamamladı.

Dün oynanan diğer müsabakalarda ise erkekler epe müsabakalarıydı. Bu kategoride milli sporcularımızdan Emir Şendut 70., Harun Mihrioğlu ise 86. sırada yer aldı.
İlk gün oynanan erkekler flöre müsabakalarında ise milli sporcumuz Martino Minuto 14. oldu. Minuto, pul müsabakalarında 4 galibiyet 2 mağlubiyet almış, 20. sıradan girdiği tablo 64’te Çekyalı sporcu Jan Krejcik’i 15-8 yenerek tablo 32’ye yükselmiş, bu turda Avusturyalı Johannes Poscharnig’i 15-7 yenip tablo 16’ya kalmıştı. Martino, tablo 16’da Daniele Garrozo’ya 15-8 yenilerek elenmiş ve şampiyonayı 14. sırada tamamlamıştı.
Yine ilk gün oynanan kadın kılıç müsabakalarında Iryna Shchukla 32., Deniz Selin Ünlüdağ 46., Aylin Çakır 49. sırayı elde etmişti.
Büyükler Avrupa Eskrim Şampiyonasında bugün erkekler kılıç ve kadınlar epe müsabakaları oynanacak. Milli sporcumuz Enver Yıldırım erkekler kılıçta dereceye girmek için mücadele edecek.

CEVAP VER