8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, dünyanın en gelişmiş medeniyetlerinin, kadınlarına en yüksek kıymeti veren ve onun gücüne inanan toplumlar olduğunu söyledi. ​

Hisarcıklıoğlu, kadının eli değmeden ekonomileri büyütmenin mümkün olmadığını ifade etti.

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Yeryüzünü güzelleştiren ve yaşanır hale getiren kadınlarımız, aydınlık yarınlara yürürken en büyük gücümüzdür. Türk iş dünyası, kadının rolüne her zaman inanmıştır.

Kadınları ekonominin en önemli aktörleri arasına sokmaya çalışan ve girişimciliğe özendiren anlayış, bu ülkeye en büyük iyiliği yapan anlayıştır. Böyle büyük bir iş ve akıl gücünü yok saymak kabul edilemez.

Bu yüzden TOBB bünyesinde kurduğumuz Kadın Girişimciler Kurulu’nu çok önemsiyoruz. Çünkü dünyanın en büyük ekonomileri arasına gireceksek, bunu ancak ekonomiye kadın eli değdiğinde yapabiliriz.

Biliyoruz ki onlar öyle bir yüreğe ve güce sahipler ki, evi de yönetirler, iş yerini de,

anneliği de becerirler, kariyeri de. Kimse hayat ortağımızın, annemiz, kızımız ya da arkadaşımızın bu gücünden şüpheye düşmesin.

Onlar ki 15 Temmuz’da büyük bir destan yazdılar. FETÖ terör örgütünün o karanlık girişimine karşı en ön saflardaydılar. Kimi şehit oldu, kimi yaralandı, canı pahasına demokrasiyi savunmak için mücadele verdi.

Hepsini yürekten alkışlıyoruz ve kadınlara şiddet olaylarının son bulduğu, kadınların ekonomide ve toplumsal yaşamda çok daha aktif rol aldığı bir dünya istiyoruz.

Türk iş dünyası adına, bütün kadınlarımızın bu anlamlı gününü bir kez daha kutluyor, sevgi ve saygılarımı iletiyorum.”

CEVAP VER