CEV Challenge Kupasında Türkiye’yi başarıyla temsil eden Halkbank, finalin ikinci maçında yarın Narbonne Volley takımı ile ikinci kez arşı karşıya gelecek. Narbonne Arena’da oynanacak karşılaşma TSİ 21:30’Da start alacak. Müsabakanın hakemleri Almanya’dan Benedikt Geukes ve İtalya’dan Ilaria Vagni.

Maç başlama saatinden itibaren TRT Spor Yıldız ekranlarında olacak.

Karşılaşmada Halkbank galibiyeti kupayı başkent ekibine kazandıracak. 3-0 ve 3-1”lik Narbonne üstünlüğünde altın set oynanacak. 3-2’lik Halkbank yenilgisi halinde de kupa yine Türkiye’ye gelecek.

CEV Challenge Kupası ikinci finalinde Fransa’nın Narbonne Volley takımı ile karşılaşacak Halkbank’ta, bu kez takımın emekçileri konuştu.

Gelinen noktanın perde arkası kahramanları, verilen emeklerin, akıtılan ter ve özverinin karşılığının, Halkbank için kupa olduğunu belirtip Ankara’ya şampiyon takım kimliği ile dönmek istediklerini dile getirdiler.

Görüşler şöyle:

Burak Emre Dirier /1.Yardımcı Antrenör

Bizim Avrupa’da övünerek anlatacağımız bir mazimiz var. Bu maziye yakışır bir şampiyonluk yaşama ihtimali içinde olmak beni mutlu ediyor. Final oynamayı çok seviyor, mümkün oldukça tadını çıkarmaya çalışıyorum; bizim gibi genç antrenörleri çok değerli ve çok önemli tecrübeler olarak kabul ediyorum.

İlk maçta bizi yalnız bırakmayan Ankara seyircisi Fransa’da olmayacak ama onların desteğini her zaman yanımızda hissedeceğiz. Halkbank ailesine, mazimize ve taraftarımıza yakışan ve hakkedilmiş bir şampiyonluk elde ederek sezonun ilk kupasını müzemize kazandıracağımıza inanıyorum.

Metin Razbonyalı /Alan Antrenörü

CEV Challenge Kupası yolunda baş antrenörümüz Taner Atik yönetiminde hem staff hem sporcularımız büyük emekler verdi, sıra kupayı kaldırmaya geldi. Biz, birbirimize güveniyoruz. Şampiyon olup sonuna kadar hak ettiğimiz bu kupayla Ankara’ya döneceğimize tüm kalbimle inanıyorum.

Alper Burak/Yardımcı Antrenör

Teknik ekip ve sporcularla birlikte son zamanlarda görülen en enerjik, sistemli çalışan, ne yaptığını bilen, yaptığı antrenmanlarda ve müsabakalarda bir fikirle oynayan, asla pes etmeyen, son sayıya kadar mücadele eden ve çözümler üreten, kazanma kültürü olan bir takım olduk. Elbette motivasyonumuz, güç kaynağımız, kulübümüze şampiyonluklar ve kupalar kazandırma duygusuydu. CEV Challenge Kupası’nın bir ucundan tuttuk. Yenilgisiz geldiğimiz finali de kazanıp tarihe “yenilgisiz şampiyon” yazdırmak istiyoruz.

Ali Rıza Metin/İstatistik Antrenörü

Hayaller gerçeğe dönüştürmek için kurulur; bizim de bir hayalimiz vardı ve gerçekleştirmek için son bir adım, son bir maç kaldı. Kupaya ulaşmak adına tüm takım çok büyük emekler verdi. Bir spor kulübünden fazlası olduğumuzu gösterdik ve artık bunu altın madalya ile taçlandırmak istiyoruz.

Mahir Emre Can/Kondisyon Antrenörü

Uzun zamandır yapılan hazırlık ve gelişim periyodunun meyvelerini topluyoruz, bu sürece en fazla etki eden unsur ise oyuncularımız ve staffın her duyguyu ortak yaşamalarıdır. Bu final bizim hayalimiz ve hedef noktalarımızdan biri. Ülkemize hakkımız olanı almanın kıvancı ve mutluluğu ile dönmek istiyoruz.

Erencan Kütük/Kondisyon Antrenörü

Sezon başından bu zamana kadar geçen sürede tüm çalışmalarımız planlamalarımız final oynayabilmek içindi. Sonunda bu aşamaya geldik. Kulübümüz ve kişisel kariyerimiz adına oldukça önemli bir fırsat. Bu fırsatı değerlendirmek için elimizden geleni yapacağız. Umutluyuz ve inançlıyız, takımımıza güveniyoruz.

Dr. Ömer Serkan Kara

Takım olarak sezon başından beri tüm oyuncular ve staffın üzerine düşeni layıkıyla yaptığını düşünüyorum. Kişi özelinde gösterilen bu özveriyi ve takım çalışmalarını takım ruhuyla perçinlediğinizde ortaya namağlup bir takım çıktı. Hepimiz şimdiye kadar aldığımız sonuçtan çok memnunuz ve bu başarımızı Fransa’da kupayı alarak taçlandırmak istiyoruz.

Baran Akay/Uzman Fizyoterapist

Finaller her zaman heyecan verici oluşmuştur. Hayatı bu müthiş anlar için yaşıyoruz. İkinci maçı da kazanıp kupayı ülkemize getirmek, müzemizi zenginleştirmek şu anda en büyük hayalimiz.

Eren Toker (Masör/Masseur)

Üç kupada da final oynayan tek Türk takımıyız. Oyuncularımız sahaya bu bilinçle çıkacak. Ankara’daki maçta aldığımız 3-0’lık net skorla kupayı ne kadar istediğimizi gösterdik ve psikolojik üstünlüğü ele geçirdik. Fransa’ya kupayı almaya gidiyoruz.

CEVAP VER