Galatasaray: 2

Halkbank: 3

 

Salon: TVF Vestel Burhan Felek

Hakemler: Erol Akbulut, Recep Karakoç

Galatasaray: Burak Güngör, Emir Kaan Öztürk, Thomas Edgar, Morteza Sharifi, Oğuzhan Karasu, Selçuk Keskin (Beytullah Hatipoğlu, Onurcan Çakır, Orçun Ergün)

Halkbank: Nicolas Bruno, Doğukan Ulu, Micah Ma’a, Yiğit Gülmezoğlu, Mert Matic, Nimik Aldel-Aziz (Volkan Döne, Deniz İvgen, Mustafa Koç)

Setler: 27-25, 20-25, 21-25, 25-23, 15-12

Süre: 2.18 (30, 29, 29, 32, 18)

Voleybol AXA Sigorta Efeler Liginde oynanan önemli karşılaşmada Halkbank, takipçisi Galatasaray’ı 3-2 yenerek galibiyet serisini dört maça çıkardı.

Başkent ekibi, ligin beşinci maçında Arkas Spor’u Ankara’da konuk edecek. Karşılaşma 21 Ekim Cuma günü oynanacak.

Zor oldu ama kazandık

Lider Halkbank’ın deneyimli oyuncusu Nicolas Bruno maçın oldukça zor geçtiğini, böyle bir mücadeleden iki puanla ayrıldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

İyi çalıştıklarını ve bunun sonunda ortaya çıkan ürünün takımı memnun ettiği gibi, puan olarak döndüğünü dile getiren Arjantinli yıldız “Öncelikle maden kazasında yaşamını yitirenler için üzüntülerimi dile getirmek istiyorum. Maça gelince, uzun bir sezon yaşayacağız. Yarışacağımız üç kulvarda da iddialıyız. Bunu başarmanın yolu çalışmaktan ve kenetlenmekten geçiyor. Halkbank olarak bunu başaracak gücümüz var. Galatasaray’a bundan sonraki maçlarında başarılar dilerim” diye konuştu.

CEVAP VER