2018 Türkiye Offroad Şampiyonası 4’ncü Ayak yarışı 28-29 Temmuz tarihlerinde Kısa adı İPSK olan İstanbul Park Spor Kulübü tarafından İstanbul’da organize edildi.

İlk gün orman etabı, ikinci gün de seyirci etabında yaşanan büyük çekişme sonucunda, Adapazarı Belediyesi Offroad takımından Salih Çarpışantürk-Hilal Köksal Mitsubishi Pajero ile genel klasman ve sınıf 3 birinciliğinin sahibi oldu. Kariyerinin ilk ulusal yarış birinciliğini kazanan genç ekibi, aynı takımdan Jeep Wrangler ile Cevdet Durdu-Aydemir Uzun genel klasman ikincisi ve sınıf 4 birincisi olarak izlerken, üçüncülüğün sahibi de Crazy Bulls Ofroad Team’den Mitsubishi Pajero ile Arif-Harun Çarpışantürk ekibi oldu. Sınıf 2’de Bantbotu Offroad Team’den İlayda Hancı-Batuhan Korkut Suzuki Grand Vitara ile birinciliğe uzanırken start alan 26 ekipten 19’u finişe ulaşabildi.

2018 Türkiye Offroad Şampiyonası, 29-30 Eylül tarihlerinde Kısa adı DENDOFF olan Denizli Doğa Sporları ve 4×4 Offroad Spor Kulübü ile Denizli Merkezefendi Belediyesi tarafından Saruhan Mahallesi’nde yer alan offroad parkurunda gerçekleştirilecek.

CEVAP VER