Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ölümünün 84. yılı dolayısıyla,  Kadınlar Süper Lig Lideri FOMGET Kadın Futbol Takımı anlamlı bir organizasyona imza attı.

Yenikent’te bulunan tesislerde futbolcular ve teknik ekip 84 adet ağaç dikerek “Mustafa Kemal Atatürk Hatıra Ormanı” oluşturdu. Kadın futbolcular kendi elleriyle diktikleri ağaçlara  isimlerinin bulunduğu künyeleri taktılar. Futbolcular burada yaptıkları açıklamalarda
“Aramızdan ayrılışının 84. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyoruz. Düşüncelerin, cumhuriyetin ve sana duyduğumuz sonsuz sevgi hep yaşayacak. Milletin seni hep yaşatacak” şeklinde konuştular.

FOMGET kulüp başkanı Ahmet Öksüz’de yaptığı açıklamada bugünün önemine değinerek “Tarihimizin en şanlı destanını yazan, kurtuluş savaşımızın lideri, bağımsızlığımızın sembolü, ebedi başkomutanımız, başbuğumuz, dünya üzerinde övünçle söz edilen, büyük bir özlemle andığımız Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürümek ve armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyup, kollamak en asli görevimizdir. Bizler de bugün aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde Atatürk’ü anmak için 84 adet ağaç dikerek onun adına bir hatıra ormanı yaptık.

Ayrıca sporcularımız her bir ağaca  isim künyelerini takarak diktikleri ağaçlara bakma sözü verdiler. Her idmandan önce ağaçlarını sulayıp bakımlarını yapacaklar. Bugünün anısına son   derece güzel bir organizasyon yaptığımızı düşünüyorum. Bu vesile ile; Atatürk ilke ve devrimleri ışığında emin adımlarla yürüyeceğimize olan inancımla, ulusal kurtuluş savaşımızın başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan için şehit düşen tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi. Ardından tüm takım FOMGET Mustafa Kemal Atatürk Hatıra Ormanı önünde fotoğraf çektirdiler.

CEVAP VER