Mercedes-AMG Petronas Motorsport Takımında, bu hafta sonu Monaco Grand Prix’de alınan üçüncülükten sonra ibre Kanada Grand Prix’ye döndü.

F1 sezonunun bir sonraki yarışı, 10 Haziran tarihinde Montreal’de yapılacak. Bu büyük yarış öncesinde Lewis Hamilton’un burada elde ettiği başarı hâlâ akıllarda. Montreal’in, Silver Arrows açısından başarılarla dolu bir konum olduğunu söyleyebiliriz.

Lewis, podyumun en üstünde olmayı tercih etse de takımın kaydettiği gelişmeden memnun olduğunu dile getirdi. Daniel Ricciardo’nun bu sezon aldığı ikinci galibiyet, Constructors’ Championship’i üçlü bir çekişme haline getirdi.

Hafta sonuna dair bilgi almak ve Montreal’deki yarış hakkındaki düşüncelerini öğrenmek için Montreal’de aldığı 6 galibiyetle buradaki en başarılı ikinci sürücü olan Monster Energy pilotu Lewis Hamilton’la konuştuk.

Bu hafta sonundan ne gibi dersler çıkardın?

Lewis: Önümüzdeki diğer yarışların daha iyi olacağını umuyorum. Monaco ve Singapur’un en önemli yarışlar olduğunu biliyoruz. Ancak araçlarımızın kalan yarışlarda daha iyi performans sergilemesini umuyoruz. Tüm yarışları kazanamayacağımızı biliyoruz. Monaco Grand Prix’yi kazanmak ister miydim? Tabi ki evet, hem de her şeyden daha çok… Dünya şampiyonasını kazanmak ister miydim? Tabi ki evet, hem de her şeyden daha çok… Bütün bunlardan ders çıkarıp önüme bakacağım. Güzel bir hafta oldu. İyi çalıştık ve hafta sonu boyunca önemli adımlar attık. Gerçekten mutluyum. Şu ana kadarki en iyi çalışma programımız olduğunu söyleyebilirim.

Yarışın çok da zevkli olmadığını söylediniz…

Lewis: Sadece doğruları söylüyorum ve üçüncü olmaktan memnunuz. Neredeyse ikinciliği yakalıyorduk. Bu anlamda gerçekten mutluyum. İyi bir konumdayım. Monaco oldukça büyük ve özel bir yer. Yarışın bu etkinlik kadar gösterişli olmaması üzücü. Pist harika. Sıralama turu için benzersiz bir pist. Ama yarış için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Lewis’in takım arkadaşı Valtteri Bottas, Monte Carlo’daki yarışa birinci başladı ve tahmin edilemeyecek bir şekilde beşinci bitirdi. Finlandiyalı da hedefini, tıpkı Lewis gibi Kanada’ya çevirdi. Finn, Montreal 2017’de Silver Arrows’a duble zaferi getirmeyi başarmıştı. Şimdi yeniden podyuma çıkmayı hedefliyor. Ancak bu defa birinci olmayı umuyor.

Archivnummer: M158668

CEVAP VER