KKTC Başbakanı Tufan Erhürman, KKTC’nin kuruluşunun 35. yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen 8. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi’ne katılan ekipleri kabul etti.

Kabulde konuşan Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü (KKKSOK) Başkanı Argun Paralik, kabulden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Başbakan’a teşekkür etti.

Argun, Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliği için 3 aracın Almanya, 7 aracın da Türkiye’den  geldiğini ve toplam 20 ekip olarak etkinliği düzenlediklerini belirterek, önümüzdeki yıl daha büyük bir etkinlik yapma arzusu içerisinde olduklarını kaydetti.

Kabulde konuşan Başbakan Tufan Erhürman şunları ifade etti :” Bu etkinliği düzenlediğiniz için öncelikle sizlere teşekkür ederim. Aslında bu etkinliğin 2 ayaklı bir boyutu olduğunu düşünüyorum. Gerek Almanya gerekse Türkiye’den ekiplerin gelmesi bizim açımızdan önemlidir. Uluslar arası alanda ülkemizin sesinin duyulması ve tanıtımı açısından bu organizasyonların önemi herkesçe bilinen bir gerçektir. Özellikle belirlemiş olduğunuz ralli güzergahı ülkemizin güzelliklerini sergileyen bir güzergah.

Hayatın önemli bir kısmının sosyal medya üzerinde yaşandığı bir çağda, o rota ve güzelliklerin sosyal medyada  paylaşılması dahi bizim turizm alanındaki tanıtım faaliyetlerimize kıyasla çok önemli bir işlev görüyor.

Bir diğer unsur da, klasik otomobil rallilerinin kuralları aslında bizim gibi küçük ülkelerdeki halkımıza da bir mesaj veriyor. Bu rallide en hızlı hedefe ulaşan değil, kurallara en iyi uyan ve hızını ona göre ayarlayanlar kazanıyor. Maalesef trafik kazalarında çok sayıda insanımızı kaybettik. Bu klasik otomobil rallisinin her iki açıdan da işlevi olduğuna inanıyorum.

Öte yandan klasik otomobillerin bizlere sunduğu görsel ziyafet için de sizlere teşekkür ediyorum. Bu etkinliğe katılan ve etkinlikte emeği geçenleri bir kez daha kutlarım.

CEVAP VER