Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş ile Fenerbahçe futbol takımları arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası karşılaşması ile ilgili olarak, “Bir defa bu futbol teröründen de öte bir şey. Burada ayrıca biraz açık konuşmam lazım, kumpas da var” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını kıldığı Eyüp Sultan Camii’nden çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı.

“SEÇİM MANİFESTOMUZU İSTANBUL KONGRESİ’NE YETİŞTİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim çalışmalarıyla ilgili soruya verdiği cevapta; kendilerinin zaten sahalardan çıkmadıklarını, Başbakan Binali Yıldırım’la birlikte İzmir ve İstanbul hariç 79 vilayeti dolaştıklarını kaydetti. Bir gün içinde üç ilçe kongresine katıldıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendilerinin seçim kampanyasının başladığını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan “manifesto” olarak adlandırdıkları Seçim Beyannamesi üzerinde çalışmalarının da devam ettiğini ve İstanbul İl Kongresi’nde açıklamayı planladıklarını belirterek, kongre akabinde yola koyulacaklarını bildirdi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun takvimi açıklamasıyla birlikte kendi yol haritalarını uygulamaya koyacaklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, temayül yoklamalarıyla, milletvekillerinin tespitiyle ilgili çalışmayı da yürüteceklerini belirterek, Cuma günü genişletilmiş Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında yol haritasını tüm teşkilat ile paylaşacaklarını kaydetti.

“MHP İLE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE SÜRECİ YÜRÜTECEĞİZ”

Bir gazetecinin MHP ittifakıyla nasıl bir yol haritası belirleneceğine yönelik sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştükten sonra adımlarını attıklarını, partilerin ittifak komisyonu üyelerinin çalışmaya devam ettiklerini kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim bu süreç içerisinde her an, her zaman dayanışma içerisinde, birlik beraberlik içerisinde bunu yürüteceğiz. Çünkü ülkemizin şu anda ihtiyacı olan o birliği, beraberliği biz Cumhur İttifakı’yla zaten ortaya koyduk. Herhangi bir bölünmeye, parçalanmaya inşallah fırsat vermeyeceğiz. Şu andaki dayanışmamız zaten bunun bir ifadesidir ve bu çalışmayı bu kararlılıkla inşallah yürüteceğiz” dedi.

“ŞENOL GÜNEŞ’E YAPILAN KABUL EDİLEMEZ”

Bir gazetecinin dün akşam oynanan Fenerbahçe- Beşiktaş futbol karşılaşmasında yaşananlarla ilgili sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, olayların kendisini üzdüğünü belirterek, bunun futbol teröründen öte bir şey olduğunu ve ortada bir kumpas bulunduğunu ifade etti. Olayların hep köşe atışı sırasında olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, tribünlerdeki terörün birileri tarafından organize edildiğine, kendiliğinden olmadığına dikkat çekti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in başına atılan cisim sonucu yaralanmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Keşke Tolga da orada bir yanlışın içerisine girmemiş olsaydı” ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’i, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ı ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ı arayarak olaylarla ilgili bilgi aldığını, herkesin durumdan çok şikâyetçi olduğunu da aktardı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı aracılığıyla meselenin üzerine gideceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, maçtaki olaylarla ilgili olarak Çarşamba günü Futbol Federasyonu’nun toplanacağını hatırlattı.

CEVAP VER