İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda, 12 Temmuz Çarşamba gününün en önemli koşusu olma özelliğine sahip Dolmabahçe Koşusu, programın 7. mücadelesi olarak saat 17.30’da gerçekleşti.

Fikret Kesebir Koşusu ile birlikte, 12 Temmuz Çarşamba İstanbul yarış programının diğer bir önemli randevusu olan Dolmabahçe Koşusu 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılımıyla gerçekleşti. Koşuyu; Nimet Arif Kurtel’in sahibi olduğu, Günsen Soyupak tarafından yetiştirilen 5 yaşındaki doru kısrak LUCKY MOMENT (Youmzain – Seacleef  / A.P.Indy) jokeyi Akın Sözen idaresinde beyaz bayrak ayna yaparak kazanmayı başardı.

Koşunun videosu için tıklayınız…

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının kıyasıya bir mücadele verdiği 2017 yılı Dolmabahçe Koşusu, kum (sentetik) pistte 2000 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 200.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, Selim Kaya idaresindeki Mİ BOMBON (Cuvee – Lalla Mina / Distant Relative) elde ederken, MISAE (Unaccounted For – Güneyli / Mountain Cat) Samet Erkuş idaresinde üçüncü, Ahmet Çelik ile bu önemli mücadeleye katılan KATSUYA (Kaneko – Murderous Myrtle / Dehere) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan LUCKY MOMENT için koşunun bitiriş derecesi 2.08.01 olurken, farklar 2,5 Boy – 1,5 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Nimet Arif Kurtel’e kupasını, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş verdi. Törene, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

CEVAP VER