İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından organize edilen MAPFRE Sigorta Tırmanma Yarışı 19-20 Mayıs 2018 tarihlerinde Yeni Darlık –Teke yolunda gerçekleştirildi.

Şile Belediyesi ve Spor Toto katkılarıyla düzenlenen 2018 Türkiye Tırmanma Şampiyonası ikinci yarışı 19 Mayıs Cumartesi günü Yeni Şile Marina’da seremonik start ve drift gösterileri ile başladı.

20 Mayıs pazar günü 5 km.uzunluğundaki Teke–Yeni Darlık Köyü arasındaki parkurda 3 çıkış üzerinden gerçekleştirilen yarış sonunda Kategori 1’de Ankara’dan Fiat Palio ile ilk yarışına katılan Şule Berkcan birinciliği kazanırken, Kategori 3’te GP Garage My Team’den Peugeot 207 S2000 ile Hakkı Ağaoğlu ve Kategori 4’te de yine GP Garage My Team’den Mitsubishi Lancer EVO IX ile Emin Cem Yalın birinciliğin sahibi oldu. Ağaoğlu ayrıca 02.42:79 ile günün en hızlı çıkışını da kaydeden isim oldu.

Aynı gün aynı parkurda Klasik Araç Sporları Kulübü (KASK) tarafından düzenlenen mahalli Klasik Tırmanma Yarışı‘na da farklı marka ve modelde 13 klasik otomobil katıldı. Bu organizasyon ile ilk kez trafiğe kapalı bir parkurda klasik otomobiller, ralli otomobilleri ve drift araçları birlikte yarışmış oldular.

CEVAP VER