“Çocuk evlerinden golfe, golften olimpiyatlara” sosyal sorumluluk projesi Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nde yapılan çalışmalarla devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Golf Federasyonu ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü iş birliğinde başlatılan “Çocuk evlerinden golfe, golften olimpiyatlara” projesinde 8-12 yaş çocuklar, golf eğitmenleri eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

 

Ocak ayında golfle tanışan 70 çocuk, Türkiye Golf Federasyonu tarafından hazırlanan golf kıyafetleriyle haftada iki gün, 20’şer kişilik gruplar halinde antrenmanlara katılıyorlar.

Haziran ayında sona erecek projede çocuklar, golf etiket kuralları, golf malzemesi ve ekipmanlarının tanınması, temel duruş ve tutuş becerileri, kısa ve uzun oyun becerilerinin tanınması, yarışma ve müsabaka formatının tanınması gibi golfün temelini oluşturan bilgileri öğreniyorlar.

Bu proje kapsamında eğitime katılanlar, altı ay sürecek program sonunda performans değerlendirmesine tabii tutulacak. Bu değerlendirmeler sonunda başarılı olan çocuklar altyapıya girmeye hak kazanacaklar.

CEVAP VER