Yamaç Paraşüt milli takım sporcuları “Türkiye Yamaç Paraşüt Hedef Şampiyonası”nda büyük başarı elde ettiler.

Toplamda beş ayaktan oluşan ve ikinci ayağı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılan  “Türkiye Yamaç Paraşüt Hedef Şampiyonası” nın  son ayağı   Eskişehir İnönü’de  gerçekleştirildi.  10 takımın 63 yarışmacı ile katıldığı “Türkiye Yamaç Paraşüt Hedef Şampiyonası”nda  KKTC Hava Sporları Federasyonu ve Kıbrıs Alternatif  Sporlar Derneği Kulübü sporcuları Umut Akçıl, Cemal Direkci, Murat Mendeli, Mehmet Soykan ve Serhat Karaduman’dan oluşan yamaç paraşüt milli takımı bir başarıya daha imza koyarak ikincilik elde etti.

Nisan ayında başlayıp Eylül sonu tamamlanan  “Türkiye Yamaç Paraşüt Hedef Şampiyonası” Genel Klasmanında beş etabın tamamında  derece elde eden  Umut Akçıl Ferdi sıralamada birincilik ve Cemal Direkci üçüncülükle şampiyonayı tamamlarken takım halinde ise  birincilik kürsüsünde yerlerini aldılar.

Ayrıca, iki sporcu Umut Akçıl ve Cemal Direkci Türkiye  yamaç paraşütü milli takımına seçilmiş olup önümüzdeki yıl Sırbistan’da gerçekleşecek dünya şampiyonasına katılma ve ülkemizi temsil etme fırsatı yakalamış oldular.

CEVAP VER