Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Evi’nde eğitimlerini alan kursiyerler, öğrendiklerini Mahalle Bostanı’nda uygulayarak toprakla uğraşmanın keyfini yaşıyor.

Ekim ayında başlayan dönem boyunca çok sayıda vatandaşın eğitim aldığı Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Evi’nde şimdi de bostan keyfi yaşanıyor. Öğrendiklerini Mahalle Bostanı’nda uygulama imkanı bulan Çankayalılar, sebze yetiştirmenin tadını çıkarıyor.

Mutlukent Mahallesi’nde 2 bin metrekare alan üzerine kurulu Kent Tarım Hobi Evi’ndeki eğitimler havaların ısınmasıyla birlikte Mahalle Bostanı’nda yapılan uygulamalarla sürüyor.

KÖY BİBERİ VE TARLA DOMATESİ TOHUMLARI ATILDI

Tarıma ve sebze yetiştiriciliğine ilgisi olan vatandaşlar, uzman öğreticilerden aldıkları evde kompost yapımından dikey bahçe tekniklerine, organik pazar tanıtımından sebze yetiştiriciliğine kadar birçok konuda teorik bilgileri bostanda uygulayarak farklı sebzeleri yetiştiriyor. Nisan-Mayıs ayı kursiyerleri, tarla domatesi, köy biberi, kaşıkçı kavunu, Girit kabak, sakız kabak ve salatalık tohumlarını toprakla buluşturdu. 

EĞİTİMLER ÜCRETSİZ

Eğitimlere, bölge halkının yanı sıra başka mahallelerden de dileyen tüm vatandaşlar katılabiliyor. Çankaya Belediyesi tarafından tamamen ücretsiz olarak düzenlenen eğitimlerden yararlanmak isteyen vatandaşların 235 39 73 numaralı telefonlar ile Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Kent ve Tarım Birimi’ne ulaşmaları gerekiyor.

 

CEVAP VER