Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ilçede meydana gelen sağanak dolu ve yağmur yağışı sonrası mazgalların tıkandığını ve Kalaba Kent Meydanı’nı başta olmak üzere birçok noktada büyük bir sel baskının meydana geldiğini aracında seyir halindeyken çektiği video ile duyurdu.

Sel sularının tahliye edilememesinin nedeninin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu ve ABB’nin görevini yapmadığını belirten Altınok, “Burası Kalaba. Burada ilk defa böyle bir manzara var. Yavaş Türkiye’yi gezeyim derken Ankara’yı ihmal etmiştir. Ankara Büyükşehir Belediyesi görevini yapmıyor. Izgara ve mazgalları periyodik şekilde 3-4 ayda ve her yağmur yağdıktan sonra temizlemezseniz Ankara’da yine insanlarımız ölecek, canlar gidecek! Ah, vah, tüh demenin bir anlamı yok. Acilen Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin üzerine düşen görevleri yapması lazım. Böyle bir manzara yok! Sanki deniz, sanki nehir, sanki ırmak… ” diyerek serzenişte bulundu.

Altınok yağış başlamadan önce attığı tweetle vatandaşları ve ABB’yi de uyararak, “Değerli Keçiörenliler ve Ankaralılar, şehrimiz yoğun bir yağış altında. Sel, su baskını, yıldırım vb. nedenlerle oluşabilecek hasar veya can kayıplarının yaşanmaması için dikkat edilmesi gerekiyor. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmamasına yönelik, ekiplerimiz teyakkuz hâlindedir. Ankara Büyükşehir Belediyesini, ASKİ’yi uyarıyorum. Şehirde yaşanacak olası felaketlerin önüne geçmek için önlem alın, vatandaşımızın canı her şeyden daha önemli.” demişti. ​

CEVAP VER