18 – 30 Temmuz 2017 tarihleri arasında Samsun’da yapılacak İşitme Engelliler Yaz Oyunları’na sıkı bir şekilde hazırlanan sessiz şampiyonlar, kampa girdi. Altındağ Belediyesi İşitme Engelliler Güreş Takımı, 17 günlük Niğde kampı sürecini en iyi şeklide değerlendirerek, Altındağ’a bir kez daha şampiyonluklar getirmeyi amaçlıyor.

15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’i unutmadılar

Kamp öncesinde, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında, Gölbaşı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda darbeci askeri vuran ve ardından kendisi şehit olan Ömer Halisdemir’in Niğde’de bulunan kabrini ziyaret etmeyi de ihmal etmeyen güreşçiler, ne kadar vefalı olduklarını gösterdi. 15 Temmuz şehidi Halisdemir için dua eden işitme engelli güreşçiler, tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle andı.

 “Bu çocuklar bir kez daha başarabilir…”

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, sadece futbolda değil, boksta, güreşte, tekvandoda ve folklorda da iyi işler yapacaklarının altını çizdi. Düzenlenecek olan spor turnuvalarında zirvenin en güçlü adayı olduklarını ifade eden Başkan Tiryaki “Bu çocuklar, daha önce Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil etti. Başardılar, bir kez daha başarabilirler… Yeni zaferler bekliyoruz.” dedi.

Başkan Tiryaki, Altındağ Belediyesi olarak spora verdikleri desteğin devam edeceğini, bu sayede çocukların kötü alışkanlıklara yönelmeyeceğini vurguladı. Gelişmiş ülkelerde çocukların küçük yaşlardan itibaren sporla uğraştığına dikkat çeken Başkan Tiryaki, Altındağ’daki sportif faaliyetlerin giderek arttığını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER