Altındağlı çocuklar, şiir dolu bir programa daha imza attı. Bahar temalı şiir dinletisinde Altındağ Belediyesi’ne bağlı tüm gençlik merkezlerinden 23 öğrenci şiir okudu. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa yaklaşık 400 kişi katıldı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile Şair Yazar Mehmet Atilla Maraş da çocukların heyecanına ortak oldu.

En güzel dörtlükler dile geldi

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. En güzel dörtlüklerin dile geldiği şiir dinletisine Altındağlı çocuklar damga vurdu. Erdem Bayazıt’tan Can Yücel’e, Abdurrahim Karakoç’tan Necip Fazıl Kısakürek’e, Âşık Veysel’den Mevlana’ya Mehmet Atilla Maraş’tan Sezai Karakoç’a kadar Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerine ait şiirler Altındağlı çocuklar tarafından okundu. Çocukların sergilediği performans büyük alkış aldı.

Altındağlı çocuklar Başkan Tiryaki’nin izinde

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, konuşmasına “Şiirle, edebiyatla ilgilenen çocuk, kendi geleceğini kurtarır” diyerek başladı. Sanatla ve edebiyatla uğraşan çocukların kötülük düşünmeyeceğini ifade eden Başkan Tiryaki, Altındağlı çocukların çok yetenekli olduğunu vurguladı. Başkan Tiryaki, bu çocuklar arasından çok sayıda yazar ve şair çıkacağına da inandığını söyledi.  Şiir etkinliklerinin Altındağ’da sık sık düzenlendiğine dikkat çeken Başkan Tiryaki, gençlik merkezlerinin Altındağ’a kattığı enerjiden bahsetti. Başkan Tiryaki, çocukların iyi örneklere ihtiyaç duyduğunu belirterek kendisinin de iyi bir şiir okuyucusu olduğunu sözlerine ekledi.

Çocuklara altın değerinde tavsiyeler

Şair Mehmet Atilla Maraş ise önce çocukları tek tek tebrik etti, daha sonra bu tür edebi etkinliklerin devam etmesini istedi. 50 yıldır şiirle iç içe olduğunu kaydeden Maraş, çocuklara önemli tavsiyelerde de bulundu. Maraş, çocukların yazı ve söz sanatıyla uğraşmasını istedi ve bu sayede gelişmişlik düzeyinin artacağını söyledi. Mehmet Atilla Maraş, bu programda Aney isimli şiirinin okunmasından da büyük mutluluk duyduğunu izleyicilerle paylaştı.

CEVAP VER