Dornier Do328 Jet Simülatörü, Almanya-Düsseldorf yakınlarındaki “Simulator Training Solutions (STS) GmbH” Simülatör Merkezi aracılığıyla Avrupa’da yeniden faaliyete geçti.

Deutsche Aircraft GmbH, Dornier 328 filosuna sürekli küresel desteğinin bir parçası olarak, EASA sertifikalı bir Dornier 328 Jet Tam Uçuş Simülatörünün (Full Flight Simulator/FFS) Almanya’da 1 Aralık 2021 tarihi itibariyle faaliyete geçtiğini duyurdu. Tüm uçak sistemlerini simüle edebilen (Seviye-D) simülatör, sertifikasını 25 Kasım 2021’de Alman Federal Havacılık Dairesi’nden (Luftfahrt-Bundesamt/LBA) aldı.

Simülatör, “Simulator Training Solution (STS) GmbH” tarafından işletilecek. Deutsche Aircraft GmbH, Do328 Prop simülatörünün operatörü STS GmbH ile işbirliği yapıyor ve şimdi saat bazında sabit bir ücretle Do 328 Jet eğitimi sunuyor.

STS’nin CEO’su Jan Hünerfeld, “Deutsche Aircraft’ın yıllardır Dornier 328 filosunu destekleme konusundaki mükemmel uzmanlığı göz önüne alındığında, bu projede onlarla ortak olmaktan ve Dornier 328’de yeni nesil pilotların eğitimini desteklemekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Deutsche Aircraft Genel Müdürü Dave Jackson, “Operatörlerimizi en son güvenlik gereksinimleri ve eğitimleri konusunda güncel tutmak ve uçuş faaliyetlerinden bağımsız olarak mevcut COVID-19 durumu sırasında bile uçuş eğitimlerini sağlamak çok önemlidir. Simülatörün Almanya’da kurulması, faaliyetlerimizi basitleştirme ve hizmet teklifimizi Dornier 328 operatörlerimizi kapsayacak şekilde genişletme yolunda büyük bir adımdır.” dedi.

Simülatör tesisi Velbert/Essen’de, Düsseldorf’a ve Köln-Bonn havaalanlarına yakın konumda bulunuyor. (Haberola-Necdet Gürsoy)

 

 

 

 

 

CEVAP VER