Ünlü sanatçı Mazhar Alanson, resimlerini, şarkı sözlerini, notalarını, yazılarını, günlüklerini, fotoğraflarını hatta hatıra olarak sakladığı kâğıt parçalarını kullanarak kaleme aldığı ‘Mazhar Olmak’ kitabıyla D&R Suadiye’ye konuk oldu. Yoğun ilgi gören imza gününde hayranları Mazhar Alanson’a Sarı Laleler şarkısına atıfta bulunarak çiçek hediye etti

Mazhar Alanson, kendi el yazısı ile hazırladığı modern biyografi kitabı “Mazhar Olmak” kitabının imza gününde hayranlarıyla bir araya geldi. Her yaştan hayranı imza gününe akın etti. 2 saatten fazla süren imza gününde hayranları Mazhar Alanson’u Sarı Laleler şarkısına atıfta bulunarak sarı lalelerle karşıladı. 8 yaşından 80 yaşına kadar tüm hayranları eski ve yeni albümlerini yanında getirerek Mazhar Alanson’dan imza aldı. Bir hayranı Mazhar Alanson’dan 1985 yılında aldığı imzayı yanında getirerek tekrar imzalamasını istedi.

Mazhar Alanson, kitabını şöyle anlatıyor:

“Bu CD’deki şarkılarımı mikrofon karşısına geçip bir kerede gacırtısı tısı, tuşu, detonesi, şaşırması, heyecanı, duygusu, hepsi içinde art arda çaldım söyledim. Neticede sonradan hepsini en düzgün hâliyle çaldıysam da; daha sonra ilk kaydıma geri döndüm. Dinlerken hatıralar, yıllar gözünüzde canlanabilir. Ne de olsa ‘sahibinin sesinden.’ Siz de yavaştan yaşlandığınızı hissedebilirsiniz. Eski, yeni aşklarınızı hatırlayabilir ya da yeniden âşık olmak isteyebilirsiniz. Bir ipucu vereyim. Aşk zordur aklınızda bulunsun… Resimlere gelince, yıllar içinde yaptığım şeyler.

Kitaba umarım sıkılmadan bakar, okur, dinler ve seversiniz. Böyle bir örnek olduğunu görmedim. Umarım siz de seversiniz.”

 

CEVAP VER