ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Lane Flake, yeni görev süresinde ilk şirket ziyaretini Mondelez International Türkiye’ye gerçekleştirerek; Genel Müdür İhsan Karagöz ile Gebze’deki üretim tesisini gezdi. 

Mondelez International Türkiye, yeni atanan ABD Ankara Büyükelçisi Jeffry Lane Flake ve eşi Cheryl Flake’i Gebze Fabrikası’nda ağırladı.

Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, Büyükelçi Jeffry Lane Flake ile Mondelez International’ın Avrupa Bölgesi’ndeki sakız ve şeker fabrikaları içerisinde hacim anlamında en büyük üretim tesisini gezerek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Karagöz, Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı içerisinde yer alan, Gebze’deki üretim tesislerinden 50’den fazla ülkeye ihracat yapan Mondelez International Türkiye’nin global ihracat kapasitesini artırıp sadece ABD’ye yapılan ihracatı 40 milyon dolara çıkaran 54 Milyon dolarlık yeni yatırımını anlattı.

Büyükelçinin Türkiye’de ziyarette bulunduğu ilk firma olmalarından dolayı memnuniyetini dile getiren Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, “Türkiye, ekonomik olarak büyük bir potansiyele sahip. Coğrafi konumu ile de dünya tedarik zincirinde diğer bölgeler için çok önemli bir merkez ve arz kaynağı olabilecek konumda. Türk insanın çalışkan ve dinamik yapısı ile Amerikan şirketlerinin uzun yıllara dayalı kurumsallığı ve iş yapış şekilleri bir araya geldiğinde büyük başarı hikayelerinin yazılabileceğine inanıyoruz. Ziyaretiyle bizi onurlandıran Sayın Büyükelçi’ye ve desteklerinden dolayı da ABD Büyükelçilik ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Mondelez International’ın faaliyetlerini yerinde görmekten dolayı mutluluğunu belirten Büyükelçi Flake; “Mondelez International Türkiye yatırım, istihdam ve ihracat odağıyla ülkeye önemli katkılarda bulunuyor. Mondelez’i Türkiye’de ortaya koydukları süregelen başarılarından, ülkeye katkılarından, özellikle de kısa süre önce yaptıkları 54 milyon dolarlık yatırım ve Türkiye’de 1,200 kişiye sağladıkları istihdamdan dolayı tebrik ederim. Ayrıca Sayın Genel Müdür ve Mondelez International ekibine bizi ağırladıkları için teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

CEVAP VER