Salon: TVF Başkent

Hakemler: Salim Bektaş, Ayşim Erginay,

Halkbank ANKARA: Hakkı Çapkınoğlu, Metin Toy, Dmtirii Bahov, Faik Samed Güneş, Georgi Seganov, Efe Bayram, (Volkan Döne, Hasan Yeşilbudak, Orçun Ergün)

Tokat Bld. Plevne: Ahmet Arslan, Velizar Chernokozhev, Mert Tetik, Bedirhan Bülbül, Gökhan Çatal, Julius Fırkal (Alperay Demirciler, Semih Çelik, Mehmet Hacıoğlu, Berkant Hızarcı, Halil Dolaşık, Atakan Topal Cansın Çınar)

Setler: 25-21, 25-19, 25-17

Süre: 1.15 (29, 24, 22)

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi’nin ilk yarısındaki son maçta Halkbank, Ankara’da karşılaştığı Tokat Belediye Plevne’yi 3-0 yenerek puanını 17’ye çıkardı.

Müsabaka dengeli, karşılıklı sayılarla başladı. Halkbank köşeler ve arka ortadan aldığı sayılarla teknik molaya 12-9 önde girdi. Defansta da müthiş oynayan Halkbank, 16-10’da rakibine ikinci molayı aldırdı. Mavi-Beyazlılar set boyunca 6 servis kaçırmasına rağmen ataktaki üstün oyunu ile seti 25-21 alarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete Tokat ekibi iyi başladı.

İkinci set de teknik molaya kadar dengeli oynandı. Halkbank defansta birinci setteki kadar etkili değildi. Teknik molaya 12-11’le önde giren taraf bu kez Tokat oldu. Moladan sonra hem hücum hem atakta üstünlüğü ele geçiren başkent ekibi 19-15 öne geçti. İki takımın da 4’er servis kaçırdığı seti 25-19’la kazanmayı başaran Mavi-Beyazlılar skoru 2-0 yaptı.

Üçüncü set Halkbank için daha rahat geçti. Teknik molayı 12-8 önde geçen Halkbank, etkili oyunuyla rakibini yanına yanaştırmadı. Etkili blok ve servislerle oyun üstünlüğünü elinde tuttu. Seti 25-17 alan başkent ekibi maçtan da 3-0 galip ayrıldı.

CEVAP VER