İslam Konferansı Örgütü’ne üye ülkelerin katılımı ile gerçekleştirilen İslami Dayanışma Oyunları’nın dördüncüsü, 12-22 Mayıs 2017 tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de organize edilecek. 20 spor dalında 3 bin sporcunun yer alacağı ve 1500’e yakın görevlinin katılmasının beklendiği oyunlarda mücadele edecek bayan ve erkek voleybol milli takımlarımızın grupları belli oldu.

Tek grup üzerinden oynanacak Bayanlar kategorisinde ev sahibi Azerbaycan, Kamerun, Kırgızistan ve Tacikistan ile karşılaşacak olan Bayan Milli Takımımız, tek devreli lig usulüne göre oynanacak olan grup karşılaşmaları sonucunda ilk dört takım arasında girerse adını yarı finale yazdıracak. Yarı finalde rakiplerine karşı üstünlük kuran takımlar ise finale yükselecek. Yarı finalde mağlup olan takımlar bronz madalya mücadelesi verecek.

Erkekler kategorisinde A Grubu’nda ev sahibi Azerbaycan, Türkmenistan, Pakistan ve Filistin ile mücadele edecek olan Erkek Milli Takımımız, tek devreli lig usulüne göre oynanacak mücadeleler sonunda grubunu ilk iki içinde bitirmesi durumunda yarı finale yükselecek. Yarı finalde rakibini mağlup eden takımlar finalde altın madalya mücadelesi verecek. Yarı finalde kaybeden takımlar ise bronz madalya maçına çıkacak. Erkekler kategorisinde B Grubu’nda ise İran, Katar, Cezayir, Suudi Arabistan ve Fas yer alacak.

CEVAP VER