Nilüfer Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 2017 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası, Balkan Mahallesi’nde kurulan yeni plaj voleybolu sahalarında her iki kategoride oynanan yarı final, üçüncülük – dördüncülük ve final müsabakalarıyla sona erdi.

Erkekler kategorisinde yarı final müsabakasına çıkan temsilcilerimiz Murat Giginoğlu / Hasan Hüseyin Mermer ikilisi, Yunanistan’dan Georgios Kotsilianos / Vasileios Kostopoulos çiftini 21-12 ve 21-13’lük setlerle 2-0 yenerek finale yükseldiler. Diğer yarı final müsabakasında ise, Çek Cumhuriyeti’nden Jan Dumek / Vaclav Bercik çiftini 21-16 ve 21-16’lık setlerle 2-0 mağlup eden Sırbistan’dan Lazar Kolaric / Djordje Klasnic ikilisi, finalde temsilcilerimizin rakibi oldular.AS TV’den canlı yayınlanan final müsabakasında Sırbistan’dan Lazar Kolaric / Djordje Klasnic ikilisine 14-21 ve 19-21’lik setlerle 0-2 yenilen temsilcilerimiz Murat Giginoğlu / Hasan Hüseyin Mermer ikilisi, 2017 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası’nı gümüş madalyayla tamamladılar. Sırbistan’dan Lazar Kolaric / Djordje Klasnic çifti turnuvayı altın madalyayla tamamlarken, üçüncülük – dördüncülük maçında Yunanistan’dan Georgios Kotsilianos / Vasileios Kostopoulos ikilisini 16-21, 21-17 ve 8-15’lik setlerle 1-2 mağlup eden Çek Cumhuriyeti’nden Jan Dumek / Vaclav Bercik çifti ise şampiyonayı bronz madalyayla tamamladılar.

Bayanlar kategorisinde yarı final müsabakasına çıkan temsilcilerimiz Aleyna Vence / Buğra Eryıldız ikilisi, Yunanistan’dan Panagiota Karagkouni / Konstantina Tsopoulou çiftine 21-12 ve 21-16’lık setlerle 2-0 mağlup oldular. Temsilcilerimiz, üçüncülük – dördüncülük müsabakasında, diğer yarı final mücadelesinde Romanya’dan Adriana-Maria Matei / Beata Vaida çiftine 19-21, 21-19 ve 15-13’lük setlerle 2-1 yenilen Sırbistan’dan Milena Matic / Marija Milosevic ikilisiyle eşleştiler. Temsilcilerimiz, rakiplerine 21-13 ve 21-14’lük setlerle 2-0 mağlup olarak şampiyonayı dördüncü sırada tamamladılar. 2017 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası bayanlar kategorisini, AS TV’den canlı yayınlanan final müsabakasını kazanan Romanya’dan Adriana-Maria Matei / Beata Vaida ikilisi altın madalyayla tamamlarken, Yunanistan’dan Panagiota Karagkouni / Konstantina Tsopoulou ikilisi gümüş, Sırbistan’dan Milena Matic / Marija Milosevic çifti ise bronz madalya ile tamamladılar.

Günün tüm sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

Kupa ve Madalyalar Sahiplerini Buldu

AS TV’den canlı yayınlanan ödül töreninde, erkekler kategorisini bronz madalya ile tamamlayan Çek Cumhuriyeti’nden Jan Dumek / Vaclav Bercik ikilisine kupa ve madalyalarını Nilüfer Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sayın Gökay Azak ve Balkan Voleybol Birliği Teknik Delegesi Sayın Thanasis Rerraas takdim etti.

Erkekler kategorisini gümüş madayla ile tamamlayan temsilcilerimiz Murat Giginoğlu / Hasan Hüseyin Mermer çiftine kupa ve madalyalarını Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Spor Komisyonu Başkanı Sayın Atakan Çorbacı ve Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Spor Komisyonu Üyesi Sayın Naci Kale takdim etti.

2017 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası erkekler kategorisinde şampiyon olan Sırbistan’dan Lazar Kolaric / Djordje Klasnic ikilisine kupa ve madalyalarını Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bozbey ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Sayın Alper Sedat Aslandaş takdim etti.

Bayanlar kategorisini bronz madalya ile tamamlayan Sırbistan’dan Milena Matic / Marija Milosevic çiftine kupa ve madalyalarını Nilüfer Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sayın Gökay Azak ve Balkan Voleybol Birliği Teknik Delegesi Sayın Thanasis Rerras takdim etti.

Bayanlar kategorisini gümüş madayla ile tamamlayan Yunanistan’dan Panagiota Karagkouni / Konstantina Tsopoulou ikilisine kupa ve madalyalarını Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Spor Komisyonu Başkanı Sayın Atakan Çorbacı ve Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Spor Komisyonu Üyesi Sayın Naci Kale takdim etti.

2017 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası bayanlar kategorisinde şampiyon olan Romanya’dan Adriana-Maria Matei / Beata Vaida çiftine kupa ve madalyalarını Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bozbey ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Sayın Alper Sedat Aslandaş takdim etti.

Ödül töreninin sonunda, Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bozbey, hem Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Sayın Alper Sedat Aslandaş’a, hem de Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Akif Üstündağ’a iletilemek üzere turnuvanın anısına birer hatıra plaketi takdim ederken, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Sayın Alper Sedat Aslandaş da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e voleybola katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti.

CEVAP VER