Üyeleri, TBM serisi uçak sahibi pilot ve operatörlerden oluşan TBM Sahibi Pilotlar Derneği (TBMOPA) yıllık toplantısını ABD’nin Denver kentinde gerçekleştirdi. Etkinliğe, Fransız uçak imalatçısı Daher’in ürettiği TBM serisi turboprop uçaklarıyla, dünyanın dört bir yanından 135 pilot katıldı.

25-29 Eylül tarihleri arasında Colorado, Denver’daki Rocky Mountain Havaalanı’nda gerçekleştirilen TBM Sahibi Pilotlar Derneği (TBM Owners and Pilots Association) “TBMOPA 2019” yıllık toplantısına Daher’in bugüne kadar ürettiği tüm TBM versiyonlarını içeren “TBM 700”, “TBM 850” ve ”TBM 900” serisinden 102 uçak ve toplam 345 katılımcı iştirak etti.

TBM sahipleri ve operatörleri için özelleştirilmiş üç günlük dinamik akademik ve öğrenme oturumuna katılan TBMOPA üyeleri, öncelikli olarak güvenli iniş performansı ile havacılık ve güvenlik üzerine odaklandı.

QUEST AIRCRAFT’IN SAĞLAYACAĞI FAYDALAR

2019 TBMOPA buluşmasının bir parçası olarak, uçak üreticisi Daher ile birlikte Pratt & Whitney Canada (TBM’nin PT6 turboprop motorunun üreticisi) ve Hartzell (TBM pervanesi tedarikçisi) çeşitli sunumlar yaptı.

Kalkınma planlarını geniş bir kitleye açma fırsatı sunan toplantıda ayrıca, Kodiak 100 uçaklarını üreten ABD’li Quest Aircraft’ın satın alınmasının Daher uçuş topluluğuna ne tür faydalar sağlayacağı konusu ele alındı.

Bir sonraki TBMOPA yıllık toplantısı 8-12 Eylül 2020’de Montreal, Kanada’da yapılacak. (Haberola-Necdet Gürsoy)

https://twitter.com/i/status/1176646300491755520

LEAVE A REPLY