Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Millî Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne katılmak üzere İstanbul’a gitti.

Hava Harp Okulu’na gelişinde Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Erhan Afyoncu ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan Akar, askeri öğrenci tören mangasını selamladı.

Okula gelişinde gazetecilerin Fırat’ın doğusuna yönelik olası harekâttaki hazırlıklarda gelinen son durumu sorması üzerine Bakan Akar, şunları söyledi:

“Harekât ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte. Bunları da Komutan arkadaşlarımızla birlikte yakinen takip etmekteyiz. Ancak bugünkü yaptığımız faaliyet de önemli bir faaliyet. Mazisi şan ve şerefle dolu kartal yuvası Harp Okulu’nun 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış töreni var. Harbiyelilerle birlikte olacağız, onlarla yemek yiyeceğiz, sohbet edeceğiz, bu önemli günü birlikte kutlayacağız.”

Bakan Akar ve TSK’nın Komuta Kademesi, Hava Harp Okulu’nda yeni eğitim-öğretim yılına yönelik hazırlıkları ve tesisleri denetleyerek sonrasında Harbiyelilerle yemekte bir araya geldi.

LEAVE A REPLY