Dünya Güreş Şampiyonası heyecanı 14 Eylül’de Kazakistan’ın başkenti Nur Sultan’da başlayacak. İlk 6’ya girecek sporcuların Olimpiyat vizesi alacak olması bu şampiyonanın önemini bir kat daha artırıyor.

Büyükler Dünya Güreş Şampiyonasında mindere ilk olarak Greko-Romen stildeki güreşçilerimiz çıkacak. Milliler zorlu şampiyona için bu gün akşam saatlerinde Kazakistan’a hareket edecek.

SALİH BORA: HEDEFİMİZ TAKIM HALİNDE İLK 3

Greko-Romen güreş milli takım teknik direktörü Salih Bora dünya şampiyonasının son derece zorlu geçeceğini belirterek “Olimpiyat kotalarının verilecek olması bu şampiyonayı  çok daha çekilmeli bir hale getirdi. Bizler tüm çalışmalarımızı bunun bilincinde yaptık. Takım olarak şampiyonaya hazırız. Artık son sözü sporcularımız minderde söyleyecekler. Hedefimiz takım olarak ilk üç sırada yer bulup kupa kaldırmak. Ve elbetteki Olimpiyat kotalarını almak. İnşallah bu hedeflerimize  ulaşırız” şeklinde konuştu. Greko-Romen güreş milli takımımız bu akşam saat 18:40 uçağı ile İstanbul’dan Kazakistan’a hareket edecek. Zorlu şampiyonada milli takımımızı Greko-Romen stilde şu isimler temsil edecek:

55 Kg: Şerif Kılıç

60 Kg: Kerem Kamal

63 Kg: Rahman Bilici

67 Kg: Atakan Yüksel

72 Kg: Cengiz Arslan

77 Kg: Fatih Cengiz

82 Kg: Emrah kuş

87 Kg: Metehan Başar 97 Kg: Cenk İldem

130Kg: Rıza Kayaalp

Dünya güreş şampiyonasında mücadele edecek kadın güreşçilerimiz 14 Eylül, Serbest güreşçilerimiz ise 15 Eylül tarihinde Nur Sultan’a gidecekler.

LEAVE A REPLY