Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) Başkanı Erol Yarar, “Dünya Şampiyonası’nda kayakla atlamada ilk defa bir sporcumuzu görmek büyük mutluluk” dedi

Erol Yarar, Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından Finlandiya’nın Lahti kentinde düzenlenen Kuzey Disiplini Dünya Şampiyonası’na katılan Türk sporcular ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Dünya Şampiyonası’nın her sporcu ve federasyonun katılmak istediği bir organizasyon olduğunu belirten Yarar, “da bir ilki başardık ve ilk defa şampiyonaya katılmamızın heyecanını yaşıyoruz. Buraya bileğimizin hakkıyla gelebilmemiz, Dünya Şampiyonası’nda kayakla atlamada ilk defa bir sporcumuzu görmek büyük mutluluk.” dedi.

“Sportif başarı için sayıyı yüzde 100 artırma hedefimiz var”

Federasyon olarak bir önceki olimpiyatlara 4 sporcu gönderdiklerini söyleyen Yarar, “Sportif başarı için sayıyı yüzde 100 artırma hedefimiz var. Olmadığımız branşlarda yer alma hedefimiz vardı. Kayakla atlama bunlardan biriydi. Bunu hemen hemen başarmış durumdayız. Başarılı sporcu sayımızı artırırsak olimpiyatlarda madalya kazanma hedefine yaklaşıyoruz, demektir.” şeklinde konuştu.

Türkiye’yi olimpiyatlarda 4 kez sporcu olarak temsil eden Kayaklı Koşu Milli Takımı Başantrenörü Sabahattin Oğlağo ise milli sporcuların Dünya Şampiyonası’nda elit isimlerle yarışma fırsatı bulduğunu ve tecrübe kazandıklarını dile getirdi.

Milli sporcu Fatih Arda: “Gurur duyuyorum”

Dünya Şampiyonası’nda kayakla atlamada Türkiye’yi temsil eden ilk sporcu olan Fatih Arda İpcioğlu, “Burada bir ilki başarmaktan gurur duyuyorum.” dedi.

Hedefinin sadece Dünya Şampiyonası’na katılmak olmadığını belirten İpcioğlu, “Her antrenman ve yarışta kendimi geliştirip daha iyi atlamaya çalışıyorum.” ifadesini kullandı.

LEAVE A REPLY