MHP Çankaya İlçe Başkanı Serkan Damar ilçedeki 124 mahalle temsilcisini bir araya getirerek Yüksek Seçim Kurulu takvimi ve Genel Merkezin Seçim takvimine ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Kahvaltılı toplantıda seçimler öncesi ve sonrasında yapılacaklar bir bir anlatılırken, mahallelere ilişkin, sorunlar ve öneriler de tek tek not edildi. Geniş katılımla gerçekleştirilen toplantıda mahalle temsilcilerine seslenen başkan Damar, 31 Mart Seçimlerinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin devamı için hayati önemde olduğunu vurgulayarak, Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin geleceğinin teminatı olduğuna değindi. Öte yandan Damar, temsilcilerden Genel Başkan Sn. Dr. Devlet Bahçeli ve Partiden yapılan açıklamaları dikkatle takip ederek, vatandaşlara Milliyetçi Hareket Partisi’nin vizyonu ve misyonunu anlatmalarını istedi.

MHP Genel Merkezi ve İl Başkanlıklarına yaptıkları ziyaretleri de partililerle paylaşan İlçe Başkanı, Çankaya ilçesinin önemine vurgu yapıp teşkilatına MHP Genel Başkanı Sn. Dr. Devlet Bahçeli’nin sözlerini anlattı. Damar, Sn. Genel Başkanın, “Milliyetçi Hareket Partisi, Anıttepe ile Kocatepe Arasına Çekilmiş Çelikten Bir Halattır” sözlerine değindikten sonra bu sözlerin yazılı olduğu 3 boyutlu figürü Genel Başkana takdim ettiklerini belirtti.

Mahalle Temsilcilerine ilişkin düzenlenen toplantıya MHP İl Başkan Yardımcıları, İlçe Yöneticileri ve Çankaya İlçesi MHP Meclis Üyesi Aday Adayları da katıldı.

Çankaya’da siyaset sahnesi yeni yılın ilk gününde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Belediye Başkan adayı Amber Türkmen’in ismini açıklamasıyla hareketlenmiş; Ak Parti’nin Çankaya Belediye Başkan Adayı olarak duyurulan Türkmen, isminin açıklanmasının hemen ardından MHP ilçe başkanlığını ziyarete giderek seçim çalışmalarına başlamıştı.

LEAVE A REPLY