Türkiye’nin ilk ve en zorlu yarış organizasyonlarından biri olan Transanatolia Rally Raid yarış sezonunu yine zorlu bir mücadele ile kapattı: Rally Antiphellos

2010 yılından beri uluslararası rally organizasyonları arasında yerini kanıtlamış olan Transanatolia Rally Raid, 2018 yılında sezonu Nisan ayında Bodrum’da gerçekleşen Rally Halikarnassos ile açtı, toplam 2850 km ile ülkemizin en zorlu rally raid yarışı olan Transanatolia ile devam etti. Sezon kapanışını ise 01-04 Kasım 2018 tarihleri arasında Kaş’ta gerçekleşen Rally Antiphellos ile yaptı.

Kaş Belediyesi ve Kaş Kaymakamlığı’nın destekleri ve ev sahipliğinde Likya dönemine kadar uzanan tarihe tanıklık etmiş coğrafyada gerçekleşen Rally Antiphellos, 1 Kasım 2018, Perşembe günü gerçekleşen teknik kontrolün ardından saat 15:00’da Kaş Meydanı’ndan seramonik start ile başladı. Kaş ve çevresinde yer alan tarihi güzelliklerin arasından ilerleyerek, Kasaba, Gömbe, Sütleğen, Katrandağ, Kalkan üzerinden toplamda 421 km yol kat ederek başladığı nokta olan Kaş merkez’de sona erdi.

Profesyonel ve yarı profesyonel pilotların katılımına uygun olarak hazırlanmış parkurlarda mücadele eden pilotlar, rally ya da zamandan bağımsız raid kategorisinde yarıştılar.

Mert Becce

OTOMOBİL KATEGORİSİ

  • Mert BECCE/Hakan İSEN
  • Mehmet TÜFEKÇİOĞLU/ Tuvana SAYAR
  • Ahmet TINKIR/ Ali GÜNPAY
Serkan Özdemir

MOTOSİKLET KATEGORİSİ

  • Serkan ÖZDEMİR
  • Selçuk BEKTAŞ
  • Hüseyin TÜRKEL
Ahmet Bağce – Nurullah Ateş – Ozhan Özde

 

LEAVE A REPLY